Jako každý rok jsme se vydali na tábořiště ve Frančina Huť, u Bělé nad Radbuzou. Tábora se účastnilo plno dětí našeho střediska, které byly ubytovány v typických skautských podsadových stanech.

Celotáborová etapa se nesla v duchu šmoulů , a tak byly pro děti každý den připraveny hry a úkoly od jiného šmouly. Pomohli jsme všem šmoulům a tím si každý den splnili dobrý skutek. Děti byly rozřazeny do šesti týmů, které mezi sebou soupeřily, musely například uloupit a dotvořit vlajku, obstarat zahrádku, uvařit si oběd, vykouzlit úsměv Mrzoutovi a porazit zákeřného Gargamela.

Mimo táborovou hru jsme získali spoustu zážitků a dovedností, zpívaly u táborového ohně, někteří z nás složili svůj skautký slib nebo splnili různé výzvy, dále jsme hráli různé hry a užívali si přírody.