Jako každý rok, i letos jsme se vydali na tábor do tábořiště ve Frančině Huti, u Bělé nad Radbuzou. Tábora se účastnilo dvaačtyřicet dětí, které byly ubytovány v typických skautských stanech s podsadami.

Tábor provázela celotáborová hra Cesta kolem světa, a tak byly pro děti každý den připraveny hry situované v jiném státu. Navštívili jsme Anglii, Irsko, Finsko, Egypt, Řecko, Sýrii, Vietnam, Nový Zéland, Austrálii, Brazílii a americkou Floridu. Děti byly rozřazeny do pěti týmů, které mezi sebou soupeřily, musely například najít vraha a pomoci tak Sherlocku Holmesovi, postavit pyramidu pro faraona nebo naprogramovat hada do Nokie.

Mimo táborovou hru jsme se zdokonalovali ve skautských dovednostech, dělali táborové ohně, u kterých mohly děti složit skautský slib, a hráli různé hry. A také jsme se nadýchali čerstvého vzduchu a odpočinuli si od městského ruchu.